مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اشاره به اهتمام دولت و این صندوق بر اجرای طرح جوانی جمعیت گفت: مادران دارای سه فرزند تا پایان اردیبهشت فرصت دارند که در طرح ملی رایگان بیمه بازنشستگی ثبت نام کنند.

کرمان سلامت: حسین تراکمه سامانی در نشست مدیران منطقه چهار کشوری از استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و یزد افزود: مادران در این طرح باید ساکن مناطق روستایی و عشایری باشند تا از طرح رایگان بیمه بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه فرزند سوم این مادران باید متولد یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۶ به بعد باشد اظهار داشت: مادران دارای فرزند هفت ساله شامل این طرح می‌شود این در حالی است که در صورت تولد فرزند چهارم و پنجم ۲ سال به این مدت اضافه می‌شود.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور تصریح کرد: این طرح در قالب ماده ۲۱ قانون حمایت از جوانی خانواده و فرزندآوری مراحل اجرایی خود را می‌گذراند.
وی تاکید کرد: تمام هزینه‌های بیمه مادران مشمول این طرح از سوی دولت در منطقه چهارم کشور پرداخت می‌شود و در واقع اجرای این طرح هیچ هزینه‌ای برای بیمه شدگان نخواهد داشت.
تراکمه سامانی ادامه داد: مدیران صندوق‌های بیمه اجتماعی و همچنین کارگزاران بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمان بایستی با وجود سیاست‌های کشور در جوانی جمعیت و همچنین تاکید مدیرعامل این صندوق، این طرح را با جدیت دنبال و اجرا کنند.

By admin