مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه وضعیت باشگاه‌های مس دغدغه‌ای برای ورزش استان است، گفت: اکنون باشگاه‌های مس با آشفتگی رو به‌رو هستند که بیشتر مربوط به ضعف در حوزه مدیریت است در حالی که می‌توانند با توجه به ظرفیت‌ها و کار تخصصی این حوزه را به آرامش خود برگردانند و قطار روی ریل خود قرار بگیرد.

کرمان سلامت: میثم پاریزی درباره وضعیت و عملکرد باشگاه‌های ورزشی استان به ویژه مس کرمان و رفسنجان عنوان کرد: وضعیت باشگاه‌های مس دغدغه‌ای برای ورزش استان است و توصیه و نگرانی که امروز وجود دارد را خیلی وقت قبل به باشگاه اعلام کردیم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان کرد: صحبت ما مربوط به قبل از باشگاه‌هاست؛ امروز لبه پرتگاه هستیم و باید به این برگردیم که آیا در زمان آغاز فعالیت در راستای مسئولیت اجتماعی، تلاش برای رفع دغدغه ورزش کشور و یا مسئولیت اجتماعی برای حمایت از ورزشکاران هر منطقه بود؟

وی با مطرح کردن این سؤال که دلیل تشکیل تیم‌های ورزشی در استان کرمان چیست؟ گفت: آیا استعدادسنجی در استان انجام و ظرفیت‌های شهرستان‌ها شناسایی شده است؟

پاریزی گفت: متاسفانه در برخی مسائل، افراد ذی نفع هستند و یک فرد به خاطر انتفاع خودش رقم بالایی هزینه می‌کند و مجموعه ورزش استان را تحت الشعاع قرار می‌دهد که به مسائل سیاسی و انتخاباتی ربط دارد.  با وجود احترامی که برای دوستان سیاسی قائل هستیم، انتظار داریم در جامعه ورزش در بخش مدیریت و مخاطب، سیاسی‌کاری صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: اکنون باشگاه‌های مس با آشفتگی رو به‌رو هستند که بیشتر مربوط به ضعف در حوزه مدیریت است در حالی که می‌توانند با توجه به ظرفیت‌ها و کار تخصصی این حوزه را به آرامش خود برگردانند و قطار روی ریل خود قرار بگیرد.

پاریزی در نشست خبری به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی ۳۸ پروژه ورزشی در سطح استان کرمان بهره‌برداری و ۵۰ هزار مترمربع به فضای ورزشی استان اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اعتبار این پروژه‌ها ۶۱ میلیارد تومان است، در ادامه از برگزاری ۲۰۷ برنامه فرهنگی و ورزش همگانی برای بانوان استان خبر داد و بیان کرد: یادواره بانوان شهیده حمله تروریستی ۱۳ ماه، در پارک مادر شهر کرمان ۱۳ بهمن ماه برگزار می‌شود.

رئیس کمیته ورزش ستاد دهه فجر استان کرمان گفت: ۱۱۰۰ برنامه ورزشی فرهنگی در زمینه ورزش همگانی، قهرمانی و روستایی برای دهه فجر در استان برنامه‌ریزی شده و ۱۰ بهمن ماه افتتاحیه مسابقات کارکنان دولت با حضور ۷۰۰ نفر و ۲۵ بهمن ماه جشن جامعه بزرگ ورزش را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه عمده پروژه‌های افتتاحی در دهه فجر در مناطق کمتر برخوردار استان کرمان است، بیان کرد: توسعه زیرساخت و افتتاح پروژه مهم است و همانقدر هم باید به استعدادها، نشاط و سلامتی جامعه، ورزش معلولان و بانوان توجه کرد؛ ضمن اینکه همه برنامه‌ها با پیوست فرهنگی است.

پاریزی با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفندماه اظهار کرد: همه برنامه‌های فرهنگی ورزشی دهه فجر را با پیوست انتخاباتی برگزار خواهیم کرد و تلاش داریم فضا را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنیم و محور کار شادابی و نشاط است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ۲۴ خانه ورزش روستایی در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد و جشنواره “رسم جوانمردی” را داریم که بیشتر کار در حوزه فرهنگی است و مسابقات ورزشی در رشته‌ها و مقاطع مختلف را برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های حوزه جوانان گفت: در ایام دهه فجر خدمات مشاوره‌ای رایگان به ویژه در حوزه ازدواج به جوانان ارائه خواهد شد . ضمن اینکه باید به این موضوع توجه داشت که در بحث ازدواج و طلاق نمی‌توان نسخه واحد پیچید.

پاریزی بیان کرد: نگاه ما در حوزه جوانان، هویت‌سازی و اقداماتی است که کمک کند نگاه جوانان به زندگی و مسائل اجتماعی عمیق‌تر شود.

وی اظهار کرد: در استان کرمان ۱۷۰ سمن ثبت شده داریم که اعتبارنامه خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرده‌اند و تشکل‌های مردمی ظرفیت خوبی در استان است و اگر به دنبال توسعه باشیم، همه ما باید نقش خود را به شکل مناسب ایفا کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تصریح کرد: حضور جوانان در گروه‌های سنی خاص و تشکل‌هایی که امکان گفت و گو و گفتمان‌سازی به وجود آورد، برای استان یک ضرورت است و رسانه نقش مهمی در ایجاد گفتمان مناسب و دو سویه بین مجموعه مدیریتی و حاکمیتی استان می‌تواند ایفا کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به صعود ۱۳ پله‌ای استان کرمان در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور گفت: نگاه ما در توزیع اعتبارات دولتی برای شکل‌گیری عدالت اجتماعی، توجه به شهرستان‌های کم برخوردارتر است.

پاریزی با بیان اینکه حدود ۴۰۰ هزار متر در چهار و نیم سال گذشته به سرانه فضای ورزشی استان اضافه شده، اظهار کرد: اکنون سرانه ورزشی به ازای هر نفر ۶۵ سانتیمتر است که  با میانگین کشور برابر است اما در برخی شهرستان‌ها عدد از این بیشتر و برخی کمتر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در ادامه با اشاره به اینکه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان بین ۱۸ تا ۳۴ سال و یک فرصت برای استان است، گفت: مسئله مهم ما در حوزه اشتغال و مهارت است؛ امروز تقاضا از سوی کارفرمایان زیاد است اما جوانان مهارت ندارند. باید فرهنگسازی شود تا والدین فرزندانشان را در سنین پایین به سمت مهارت سوق دهند تا در آینده به راحتی وارد بازار کار شوند.

وی تصریح کرد: ضرورت حوزه اشتغال برای آینده استان و کشور، نیازسنجی است و باید این مسئله به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

پاریزی در پایان درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بیان کرد: بانوان امکان حضور در ورزشگاه‌ها را داشته باشند و در استان نیز همین است و حضور بانوان در بم، رفسنجان و سیرجان در ورزشگاه رقم خورده و در شهر کرمان نیز با رفع مسائل مربوطه، به زودی این امکان فراهم خواهد شد.

By admin