هدایای رهبری به دست مدال آوران کرمانی رسید

ورزشی تاریخ انتشار: 02/11/03 بدون نظر   375 بازدید

اندازه فونت    
هدایای رهبری به دست مدال آوران کرمانی رسید

 نماینده ولی فقیه در استان کرمان با همراهی مدیران ورزشی هدایای مقام معظم رهبری را به ورزشکاران کرمانی مدال آور بازی های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو اهدا کردند.

کرمان سلامت: نماینده ولی فقیه در استان کرمان در این آیین با اشاره به عنایت ویژه مقام معظم رهبری به ورزشکاران و جوانان و قدردانی از مسئولان امور ورزش و جوانان استان گفت: اگر کسی بخواهد در سطح جهانی و ملی رتبه بیاورد باید چهار رکن اساسی داشته باشد و اگر در هرکدام از این موارد کم بگذارد، نمی‌تواند به موفقیت دست یابد.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی با بیان اینکه نخستین رکن ورزش قهرمانی توانمندی فرد است که ورزشکار باید در این حوزه توانمندی لازم را داشته باشد اظهارداشت: رکن دیگر آمادگی است که توانمندی باید به همراه آمادگی از بالقوه به بالفعل تبدیل شود و تا این حوزه بارور نشود، سکویی هم کسب نمی‌شود.

وی ادامه داد: شرط سوم تمرکز در کار است، افراد باید هدف گذاری کنند و روی فعالیت ورزشی به صورت کامل متمرکز شوند تا به اهداف خود برسند؛ رکن چهارم نیز انگیزه جدی برای هرکار نیز یکی دیگر از این ضرورت هاست.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد: انگیزه و تمرکز مربوط به بحث روحی و توانمندی و آمادگی نیز مربوط به بخش جسمانی ورزش است و این چهار رکن معجونی را تشکیل می دهد که با حضور در میدان رقابت باور به پیروزی را در افراد ایجاد می کند؛ درخشش در میادین جهانی این چهار رکن را می طلبد و باعث می شود که هر رقیبی در برابر ورزشکاران ما شکست را بپذیرد.

وی یادآور شد: بحث فرهنگی و جوانمردی با ورزش عجین شده و ورزشکاران نمونه و قهرمان ما به لحاظ فرهنگی نیز اهل مراقبت هستند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه قهرمانان ما باید به الگو تبدیل شوند گفت: رسیدن به سطح قهرمانی و همچنین حفظ این سکوها بایستی همچنان تداوم داشته باشد.

چهارمین دوره‌ مسابقات پاراآسیایی به میزبانی کشور چین از روز ۳۰ مهر ۱۴۰۲ آغاز شد در این مسابقات استان کرمان با حضور ۱۱ ورزشکار، یک مربی و کمال جوانمرد به‌عنوان سرپرست کاروان پاراآسیایی حضور یافت و در پایان کرمانی ها موفق شدند با کسب ۱۳ مدال (هفت طلا، چهار نفره و ۲ برنز) ۱۰ درصد از مجموع ۱۳۱ مدال کشور را به نام خود ثبت کنند.

درخشش ورزشکاران استان کرمان و ایران در بازی های پارا آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ باعث شد که ایران برای نخستین بار در تاریخ خود پس از چین در جایگاه دومی این رقابت ها قرار گیرد.

 

 

 

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه