مدیرعامل هلال احمر استان کرمان، گفت: برای ایجاد داروخانه هلال احمر جیرفت درخواست دادیم و آمادگی داریم پس از تایید وزارت بهداشت کمتر از یک ماه این داروخانه را ایجاد کنیم.

کرمان سلامت: رضا فلاح با بیان اینکه وظیفه اصلی هلال احمر کاهش دردها، رنج‌ها و آلام مردم است، اظهار داشت: هلال احمر نهادی از دل مردم و در کنار مردم است که در همه حوادث حضور دارد؛ هلال احمر بزرگترین خیریه بین‌المللی است که در حوزه‌های مختلف به مردم خدمت‌رسانی می‌کند و تمامی این خدمات با استفاده از ظرفیت داوطلبان جمعیت هلال احمر انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر استان کرمان در سطح ملی و بین‌المللی عملکرد موفقی داشته است، ادامه داد: در استان کرمان بیش از ۲۰۰ هزار نفر عضو جوان و داوطلب داریم که سالانه بیش از هزار و ۵۰۰ حادثه را پوشش می‌دهند و چیزی در حدود ۵۰۰ نفر را در این حوادث رهاسازی می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه جمعیت هلال احمر نه تنها از روز اول جنایاتی را که علیه مردم مظلوم غزه اتفاق افتاده بود را محکوم کرد که باعث انگیزه در سایر صلیب سرخ‌های جهانی نیز شد تا هم این جنایات را محکوم کرده و هم کمک‌های بین المللی خود را اعزام کنند، گفت: انگیزه‌ای که هلال احمر در سطح جهانی ایجاد کرد، امروز به داخل دانشگاه‌ها کشیده شده است و محکومیت رژیم اسرائیل را شاهد هستیم.

وی افزود: تنها سازمان و کادری که نمی‌توان در هیچ جایی از دنیا به آن حمله کرد، جمعیت هلال احمر، صلیب سرخ و کادر درمان است با این وجود در غزه تاکنون ۲۰۰ نفر از کادر درمان و امدادگران صلیب سرخ را به شهادت رسانده، زخمی کرده و یا خودروی آنها را مورد حمله قرار دادند.

فلاح با اشاره به اینکه هلال احمر متولی امداد و نجات در حوادث طبیعی است و هر چه سرعت و آموزش ما بیشتر شود میانگین زمان ما برای رسیدن به حوادث کاهش پیدا می‌کند، بیان کرد: لجستیک، نیروی انسان و تجهیزات اهمیت دارد و به صورت میانگین کمتر از ۸ دقیقه یک حادثه توسط هلال احمر پوشش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در دو سال دولت سیزدهم نزدیک ۵۰ درصد ارتقای توان لجستیکی هلال احمر استان کرمان را داشتیم و طی دو سال گذشته نزدیک ۵۰ درصد تجهیزات امدادی ما اضافه شده است، گفت: همه این اتفاقات با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان رقم خورده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه در همه شهرستان‌های استان یک انبار امدادی برای پوشش به موقع امداد و نجات وجود دارد، افزود: در هفته هلال احمر ۶ پایگاه جاده‌ای به ظرفیت پایگاه‌های ما در استان افزوده شده است.

وی با بیان اینکه بهترین تیم کوهستان هلال احمر کشور در استان کرمان است و سال گذشته رتبه نخست تیم کوهستان کشور را کسب کردیم، ادامه داد: ۱۴ قله بالای ۴ هزار متر در استان کرمان وجود دارد و ما یک تیم امداد هوایی در استان داریم که حوادث کوهستان اکثراً به صورت هوایی پوشش داده می‌شود.

فلاح با اشاره به اینکه آموزش و وجود امدادگران تخصصی در جمعیت هلال احمر اهمیت ویژه‌ای دارد و تیم تخصصی کوهستان استان کرمان با فدراسیون کوهنوردی تفاهم‌نامه دارد، گفت: تیم کوهستان هلال احمر ما آموزش‌ها و دوره‌های ملی و بین‌المللی را گذرانده‌اند و می‌توانند سخت‌ترین شرایط را پوشش دهند.

وی با بیان اینکه مراکز توانبخشی هلال احمر استان کرمان از سه مرکز در سال ۹۶ به هفت مرکز جامع توانبخشی، کاردرمانی و فیزیوتراپی رسیده است، افزود: نزدیک به ۳۰۰ پزشک داوطلب داریم که در همه جا حتی در مناطق محروم و اربعین حسینی حضور دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه به‌روزرسانی داروخانه‌های هلال احمر برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، بیان کرد: استان کرمان تنها استانی است که سه داروخانه هلال احمر دارد و برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم ساختمان جدید داروخانه هلال احمر کرمان در پنج طبقه در حال احداث است.

وی با بیان اینکه برای ایجاد یک داروخانه هلال احمر در جیرفت درخواست دادیم و منتظر تایید وزارت بهداشت هستیم؛ آمادگی داریم پس از تایید وزارت بهداشت کمتر از یک ماه چهارمین داروخانه هلال احمر را در استان ایجاد کنیم، گفت: ما در شرایط سخت تحریم ظالمانه تلاش کردیم تا داروی مورد نیاز بیماران را تامین و وارد کنیم.

By admin