تپش قلب ممکن است در هر زمانی اتفاق بیفتد، حتی اگر در حال استراحت یا انجام فعالیت های عادی باشید. اگرچه ممکن است حیرت انگیز باشد، تپش قلب معمولا جدی یا مضر نیست. با این حال، گاهی اوقات می توانند به یک ریتم غیر طبیعی قلب مرتبط باشند که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

تپش قلب چیست؟

کرمان سلامت: تپش قلب، ضربان قلبی است که شما متوجه میشوید و یا از ان احساس ناراحتی پیدا میکنید .با تپش قلب ممکن است همزمان علائم دیگری نیز داشته باشید یا نداشته باشید. به عنوان مثال، شما ممکن است احساس کنید که در حال تپش، بال بال زدن یا ضربان نامنظم است، اغلب فقط برای چند ثانیه یا چند دقیقه. شما همچنین ممکن است این احساسات را در گلو یا گردن خود هم احساس کنید.

علت اصلی تپش قلب چیست؟

بیشتر اوقات، به دلیل استرس و اضطراب یا به دلیل مصرف بیش از حد کافئین، نیکوتین یا الکل ایجاد می شود. تپش قلب همچنین می تواند در زمان بارداری هم رخ دهد. در موارد نادر، تپش قلب می تواند نشانه ای از یک بیماری قلبی جدی تر باشد. اگر تپش قلب دارید، به پزشک مراجعه کنید تا دلیل آن را دقیقا متوجه شوید.

اگر تپش قلب دارید از چه غذاهایی باید پرهیز کنید؟

غذاهای پر کربوهیدرات، که می توانند سطح قند خون را افزایش دهند، به خصوص اگر قند خون پایین (هیپوگلیسمی) دارید. غذاهای با سدیم بالا، مانند غذاهای فرآوری شده یا کنسرو شده. غذاهای پر قند، به خصوص اگر هیپوگلیسمی دارید. غذاهای تند یا غنی که می توانند باعث سوزش سر دل و گاهی اوقات تپش سریع قلب شوند.

چه غذایی ضربان قلب را کاهش می دهد؟

پتاسیم می تواند به تنظیم ضربان قلب شما کمک کند و تاثیر سدیم بر فشار خون را کاهش دهد. مواد غذایی مانند مانند موز، خربزه، پرتقال، زردآلو، آووکادو، لبنیات، سبزیجات سبز برگ، گوجه فرنگی، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، ماهی تن، ماهی قزل آلا، لوبیا، آجیل و دانه ها دارای مقدار زیادی پتاسیم هستند.

چه گیاهانی تپش قلب را کاهش میدهند؟

زالزالک یک درمان قدیمی برای تپش قلب

مردم اغلب از گیاه زالزالک برای درمان تپش قلب استفاده می کنند. به گفته کلینیک لاهی، این گیاه در آیین های روم باستان برجسته بوده و از قرون وسطی برای درمان بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی استفاده می شده است.

خارمریم برای رفع تپش قلب توصیه می شود

توسط بسیاری از پزشکان خاص برای تپش قلب ثانویه به پرکاری تیروئید توصیه می شود. تپش قلب که با خواب یا اسپاسم عضله صاف همزمان در روده یا دستگاه تناسلی تداخل می کند نیز ممکن است با خار مریم خنثی شود.

خوردن بهار نارنج

اسانس شکوفه پرتقال برای آرامش ذهنی شما نیز مفید است! نرولی علاوه بر بوی شیرین، برای کمک به اضطراب، عصبی بودن و استرس نیز استفاده می شود. اثر آرامش بخش آن بر ذهن نیز به کاهش تپش قلب کمک می کند و حتی می تواند به بی خوابی کمک کند.

مصرف تخم بالنگو

تخم بالنگو خنک کننده، مسکن درد و آرام بخش است و برای رفع نفخ و رفع یبوست به کار می رود. بالنگو و تخم آن از نظر طبیعت طبق رای حکمای طب سنتی گرم و مرطوب و تر است. از نظر خواص معتقدند که مقوی قلب است، برای رفع وحشت، خفقان و اسهال خونی، آن را تنها با گلاب می خورند.

منبع: سلامت نیوز

By admin