برگشت فردوسی‌پور، بازی دو طرفه است

محیط زیست تاریخ انتشار: 01/03/04 بدون نظر  

اندازه فونت    
برگشت فردوسی‌پور، بازی دو طرفه است

کرمان سلامت: پیمان جبلی، رییس سازمان صداوسیما، به دانشگاه صنعتی شریف رفت تا با اعضای برخی از تشکل‌های دانشجویی، دیدار کند.

در این نشست، یکی از دانشجویان، درباره شیوه پوشش خبرهای فرو ریختن ساختمان متروپل در آبادن پرسید که جبلی پاسخ داد: «ما برای ما متروپل، شبکه خبر را به خط کردیم، ولی از همه جا خواهش و تقاضا و جاهایی دستور آمد که یکی دو ساعت به این موضوع بپردازید و بس است دیگر. پوشش رسانه‌ای هر رویدادی، ریزه‌کاری‌هایی دارد که باید درباره آن هم‌فکری کرد.»

او درباره بازتاب اعتراض‌های خیابانی در رادیو و تلویزیون هم گفت: «وقتی اعتراض کف خیابانی می‌شود، مسئولیت ما خیلی سنگین می‌شود. زمانی که اعتراض خیابانی به شیشه شکستن و تخریب می‌رسد، ما این را چگونه باید پوشش دهیم؟ در هر انعکاس اعتراضی، باید به حواشی آن توجه داشت و در عین حال باید قبل از اعتراض کف خیابانی، آن را مطالبه کنیم.»

رییس صداوسیما در واکنش به پرسشی درباره حذف تصویر فردوسی‌پور از تلویزیون هم توضیح داد: «موضوع فردوسی‌پور در دوره من نبود، اگر بود، من همه تلاشم را می‌کردم که این اتفاق نیفتد. الان میراث دار وضعیتی هستم و همه می‌خواهند درستش کنم. فکر می‌کنند با یک امضای طلایی جبلی درست می‌شود، ولی این‌گونه نیست. بحث دو طرفه است. او هم باید بازی تیمی را بپذیرد. قواعد دو طرفه را بپذیرد. در این‌باره، خودم با فردوسی‌پور صحبت کرده‌ام.»

در ادامه، جبلی درباره حذف چهره‌های تلویزیونی از جمله رضا عطاران و ایرج طهماسب گفت: «ایرج طهماسب بزرگ شده صداوسیماست. او و افراد مشابه، سرمایه صداوسیما هستند. کلاه قرمزی برند ثبت شده سازمان است. امسال قرار بود عید در خدمت او باشیم اما مشکلی پیش آمد. نه طهماسب نه عطاران هیچ‌یک جزو قلم‌خورده‌ها نیستند.»

منبع: صدا و سیما

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه