بازی قلعه قوس، اولین بازی ملی ثبت شده استان کرمان می باشد

ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی , ورزشی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۷/۱۲ بدون نظر  

اندازه فونت    
بازی قلعه قوس، اولین بازی ملی ثبت شده استان کرمان می باشد

فرهاد نژاد فصیحی در گفت و گو با کرمان سلامت، اظهار داشت: قلعه قوس که بازی مورد علاقه سردار دلها (حاج قاسم سلیمانی) بود، اولین بازی در حوزه جغرافیایی استان کرمان است که به ثبت ملی رسید.

وی با تشکر از حمایت های دکتر امیری خراسانی رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی کشور افزود: ثبت بازی ها نیازمند طی پروسه های زیادی در سطوح مختلف می باشد، که از سال گذشته به دنبال برگزاری اولین جشنواره قلعه قوس در شهرستان رابر زادگاه شهید سلیمانی(روستای قنات ملک)؛ دکتر امیری خراسانی قول ثبت ملی آن را دادند که طی این مدت با برگزاری جلسات متعدد و با درایت موفق به انجام این حرکت بزرگ برای ورزش استان شدند.

نژاد فصیحی ادامه داد: همانگونه که عرض شد ثبت ملی بازی نیازمند برنامه ریزی دقیق، مستندسازی و… می باشد که در اینجا از کلیه کسانی که ما را در این راه در سطح شهرستانی، استانی و کشوری یاری رساندند، به ویژه همکارانم در هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی استان کرمان تشکر ویژه دارم.

دبیرکل فدارسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی تصریح کرد: ثبت بازی های ملی از مهمترین برنامه های فدراسیون می باشد که همکارانم در سراسر کشور این مهم را به جدیت پیگیری می کنند، تا به سهم خود گامی در راستای حفظ میراث ناملموس کشور داشته باشیم.

وی تاکید کرد: از امروز ترویج ملی و بین المللی قلعه قوس در دستور کار فدراسیون قرار گرفت.

مطالب مرتبط
ویروس کرونا را بشناسید
با کلیک روی لوگو پایین، ما را در اینستاگرام دنبال کنید
رفتن به ابتدای صفحه