استاندار کرمان گفت: این استان در زمینه ورزشی به نسبت بسیاری از استان‌ها دارای سرمایه‌گذاری خوبی است، هرچند توزیع نامناسب صورت گرفته، اما ظرفیت‌های خوبی داریم و کار‌های بزرگی انجام شده است. 

محمد مهدی فداکار در شورای تربیت بدنی و ورزش استان کرمان تصریح کرد: توزیع امکانات و ظرفیت‌های ورزشی در استان مناسب نیست، زیرا یک میلیون جمعیت در جنوب استان هستند، اما تقریبا باشگاهی در آن منطقه سرمایه‌گذاری نکرده و سرمایه‌گذاری اندکی در حد معمول از سوی شهرداری‌ها و یا مجموعه‌های دیگر انجام شده است.
فداکار بیان داشت: در حوزه شرق استان و در شهرستان بم هم فقط تیم بانوان خاتون بم افتخار آفریده است وگرنه سرمایه‌گذاری زیادی صورت نگرفته؛ در حالی که حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در آن منطقه هستند.

استاندار کرمان گفت: تقریبا به ۴۰ درصد جمعیت استان کرمان خدمات ورزشی کمتری ارائه می‌شود و اختلاف معنی‌داری بین خدمات ورزشی در شرق و جنوب نسبت به شمال استان وجود دارد.

فداکار با بیان اینکه دولت باید سرمایه‌گذاری بیشتری در جنوب و شرق استان کرمان در حوزه ورزش داشته باشد، افزود: شرکت‌های بزرگ استان کمک بزرگی به ورزش کرمان کرده‌اند و باشگاه‌های مجهز و با برنامه‌ای دارند.

وی تصریح کرد:ورزشگاه مس کرمان با عنوان شهید آیت‌الله رئیسی در عید غدیر به‌بهره‌برداری می‌رسد و ورزشگاه شهربابک نیز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به‌زودی افتتاح می‌شود.

فداکار بیان داشت: شرکت‌های بزرگ استان کرمان رقم‌های بزرگی برای ورزش سرمایه‌گذاری می‌کنند که عمده آن برای فوتبال است که البته بخشی از آن هم حق هست؛ زیرا فوتبال بیشترین طرفداران را دارد.

استاندار کرمان از باشگاه‌داری شرکت‌های بزرگ استان قدردانی کرد، اما عمکرد فوتبال مس کرمان را نامطلوب خواند و گفت: تیم هندبال مس کرمان مقام اول لیگ برتر و تیم فوتبال بانوان خاتون بم هم مقام اول لیگ برتر را کسب کردند که افتخاری بزرگ برای کرمان است.

فداکار در بخش دیگری از سخنان خود سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش و پرورش نوجوانان را یک ضررت دانست و افزود: باشگاه‌ها با کمک آموزش و پرورش می‌توانند برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را پیش ببرند.

وی تصریح کرد: باشگاه‌ها از رویداد‌های ورزشی پشتیبانی کنند؛ زیرا آموزش و پرورش ظرفیت محدودی برای اوقات فراغت بچه‌ها دارد و باشگاه‌ها به کمک آموزش و پرورش بیایند و ظرفیت‌های‌شان را در اختیار بچه‌ها قرار دهند.

استاندار کرمان خواستار حمایت باشگاه‌ها از برنامه‌های ورزش‌پایه شد و افزود: سپاه در حاشیه شهر کرمان برنامه‌های ورزشی را اجرا می‌کند که باشگاه‌ها می‌توانند در این حوزه هم کمک کنند.

فداکار افزود: باشگا‌ه‌ها به رشته‌های مدال‌آور کمک کنند؛ زیرا بچه‌های ورزشکاری داریم که پول مورد نیاز برای اعزام به مسابقات را هم ندارند.

وی با تاکید بر اینکه با باشگاه‌ها هیچ مشکلی نداریم، تصریح کرد: باشگاه‌ها می‌توانند رشته‌های کم‌طرفدار که بازیکنان غیربومی دارند را به صورت هدفمند حذف کنند و هزینه‌ها را در بخش‌های هدفمند اختصاص دهند.

فداکار اظهار داشت: کُشتی استان کرمان در حال رشد است و باید این رشته را تقویت و کمک کنیم و رویداد ملی چوگان در حالی در شهر بم برگزار شد که توسعه این ورزش خواسته مقام معظم رهبری بود.

وی به وضعیت اقتصاد اشاره کرد و افزود: دهه ۹۰ دهه از دست رفته اقتصاد ایران است و حجم اقتصاد ایران بسیار کاهش پیدا کرد، اما سرمایه گذاری در دولت سیزدهم ۱۴.۲ درصد مثبت شده است و نرخ رشد بیکاری در کشور به‌طور میانگین سه درصد کاهش داشته است.

 

By admin