مراسم تجلیل از پیشکسوتان فوتبال استان کرمان با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و مسئولان برگزار شد.

کرمان سلامت: مراسم تجلیل از پیشکسوتان فوتبال استان کرمان با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، شهباز حسن‌پور منتخب مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، امیر حسن‌زاده معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار کرمان، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و مهدی جهانشاهی رئیس هیات فوتبال استان برگزار شد.

میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در مراسم گفت: شرایط مناسب استان کرمان در فوتبال کشور، مرهون زحمات پیشکسوتان و گذشتگان است و ما امانت‌دار آنها هستیم.

وی تاکید کرد: بدون شک امروز کرمان قطب فوتبالی کشور است و چند تیم فوتبال در لیگ‌های مختلف کشور دارد.

پاریزی با اشاره به اینکه استان کرمان از ابتدای امسال دستاوردهای خوبی در حوزه ورزش داشته است و سه عنوان قهرمانی لیگ برتر را هم داشتیم، افزود: بیش از ۵۰ تیم در رقابت‌های لیگ برتر کشور داریم و کرمان به‌عنوان یک قطب قوی ورزش کشور محسوب می‌شود.

شهباز حسن‌پور منتخب مردم در کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجموعه معدنی استان کرمان باید پای کار بیاید و به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند باشد.

وی با اشاره به اینکه مجموعه ورزشی مس ساخته شده و آماده بهره‌برداری است گفت: ورزشگاه کرمان یک ورزشگاه بسیار خوب و استاندارد است که می‌تواند برای میزبانی از مسابقات بین‌المللی فوتبال مورد استفاده قرار بگیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال نیز در این تجلیل گفت: در تلاش هستیم که برخی از بازی‌های بین‌المللی فوتبال در کرمان برگزار شود و زیرساخت‌های لازم وجود دارد.

مهدی تاج با بیان اینکه سهم استان کرمان بخش بسیاری از تیم‌های ملی است و امروز پنج تیم لیگ برتری دارد، گفت: چهار ورزشگاه استاندارد در استان کرمان وجود دارد و در استان کرمان اولین جایی بود که بانوان به ورزشگاه آمدند.

وی افزود: فوتبال استان کرمان افتخاری برای فوتبال و فوتسال کشور است که زمینه پیشرفت در فوتبال ساحلی را هم دارد.

مهدی جهانشاهی رئیس هیئت فوتبال استان کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه امروز کرمان در فوتبال کشور رتبه خاصی به‌دست آورده است که مرهون زحمات پیشکسوتان و گذشتگان است، اظهار داشت: فوتبال استان کرمان در جایگاه خوبی در سطح کشور قرار دارد.

جهانشاهی بیان کرد: این مراسم قرار بود در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم در کرمان برگزار شود که حادثه تلخ انفجار تروریستی به وقوع پیوست و تعداد زیادی از هموطنان در این حادثه به شهادت رسیدند و همه را داغدار خود کردند که از همین جا به روحشان درود می‌فرستیم.

By admin