انجام ۲۰۰۰ عمل آنژیوگرافی در بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان

سلامت تاریخ انتشار: ۹۷/۰۷/۰۸ بدون نظر  

اندازه فونت    
انجام ۲۰۰۰ عمل آنژیوگرافی در بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان

کرمان سلامت به نقل از مهر؛ علی اسماعیلی ندیمی اظهار داشت: شعار روز جهانی قلب در سال ۲۰۱۸ «هم پیمان برای سلامت قلب» اعلام شده که پیام آن یک قول ساده برای سلامت قلب من، قلب تو و قلب همه است.

وی افزود: این قول ساده به معنای کم کردن مصرف نوشابه و آبمیوه، جایگزینی سایر مواد به جای شیرینی، مصرف میوه، انجام ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی پنج بار در هفته به شکل پیاده روی و ورزشهای هوازی، کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده، قطع مصرف سیگار، کنترل دیابت و فشار خون و کاهش چربی خون است.

وی با بیان اینکه این قول ساده یعنی اینکه سالم تر بخوریم، ورزش و تمرین بیشتری انجام دهیم و کمتر به سمت دخانیات برویم، اظهار کرد: همگان باید به فکر سلامت قلب خود باشند و باید کاری کنیم که قلب بیمار نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: در حال حاضر بیماریهای قلبی و عروقی در صدر علل مرگ و میر در کشور ما هستند به نحوی که تقریباً ۴۰ درصد تمام مرگها به علت بیماریهای قلبی عروقی است که می توانیم این آمار را با کنترل عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی کاهش دهیم.

اسماعیلی ندیمی در ادامه عنوان کرد: بخش قلب و عروق بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان دومین مرکز از نظر اعمال جراحی قلب باز و آنژیوگرافی در استان کرمان بوده و از شهرهای سیرجان، زرند، شهربابک پذیرش بیمار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: سالانه حدود ۲۰۰۰ عمل آنژیوگرافی و هفته ای به طور متوسط چهار تا پنج عمل عمل جراحی قلب باز و ماهانه ۲۰ عمل جراحی قلب باز در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان انجام می شود.

اسماعیلی ندیمی ادامه داد: بخش آنژیوگرافی قلب بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان تمامی خدمات قلبی و عروقی شامل آنژیوگرافی، کار گذاشتن استنت، اعمال جراحی قلب باز هم در محدوده بیماریهای عروقی، دریچه ای و هم مادرزادی قلب و در مورد بیماریهای مادرزادی قلبی همه مواردی که در کشور در حال انجام است را انجام می دهد.

برچسب ها:

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ویروس کرونا را بشناسید
با کلیک روی لوگو پایین، ما را در اینستاگرام دنبال کنید
رفتن به ابتدای صفحه