فصلی نو در حوزه آموزش فوتبال کرمان رقم خورده است

ورزشی تاریخ انتشار: ۹۷/۱۲/۲۰ بدون نظر  

اندازه فونت    
فصلی نو در حوزه آموزش فوتبال کرمان رقم خورده است

به گزارش کرمان سلامت؛ عرفان امیرخسروی در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: از روز ۱۳ اسفندماه دوره آموزشی داوری درجه سه در شهر کرمان با تدریس علیرضا کهوری آغاز شد و ظهر پنجشنبه ۱۶ اسفندماه با برگزاری آزمون کتبی و عملی خاتمه یافت.
وی افزود: در این دوره ۳۵ نفر خانم و آقا از شهرستان های مختلف استان شرکت کردند که مدیر این کلاس اکبر حبیب پور بود.
امیرخسروی آموزش داور برای برگزاری لیگ‌ها و مسابقات فوتبال در سطح استان را از برنامه‌های ضروری و اولویت ‌دار هیات فوتبال استان برشمرد و بیان کرد: با توجه به این رویکرد، یک دوره دیگر آموزشی داوری درجه سه در شهر راور در حال برگزاری است که این دوره نیز با تدریس کهوری همراه است.
وی اضافه کرد: این دوره نیز با شرکت ۳۴ داورِ خانم و آقا آغاز شده که در آیین افتتاحیه این کلاس شهردار راور و سرپرست اداره ورزش و جوانان این شهر نیز حضور داشته‌اند، مدیر این کلاس فرشید شهابی‌پور است.
امیرخسروی در ادامه با اشاره به برگزاری کلاس مربیگری درجه C فوتبال در بم بیان کرد: این دوره نیز با تدریس حمید حاج‌اسماعیلی در شهر بم از ۱۵ اسفند آغاز شده و تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: مدیر این کلاس محمد آبادی است و بخش‌های شرقی و جنوبی استان را تحت پوشش خود قرار داده است.
امیرخسروی با بیان اینکه با یک سیاست‌گذاری دقیق در هیات فوتبال استان و کمیته آموزش آن، عدالت آموزشی در فضای فوتبال استان برقرار شده است، اظهار داشت: در راستای این روش و سیاست، یک دوره مربیگری فوتبال درجه C در شهرستان زرند با تدریس دکتر صادق نژادباقری از روز دوشنبه ۲۰ اسفند به مدت هفت روز برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: یک دوره دیگرِ مربیگری فوتبال درجه C نیز در شهرستان بردسیر با تدریس دکتر اکبر چمنی برگزار خواهد شد که این دوره هم از ۲۰اسفندماه جاری آغاز خواهد شد و تا ۲۷این ماه ادامه خواهد داشت.
امیرخسروی این دوره‌ها را در راستای صحبت‌های علی قرایی در مجمع انتخاباتی هیات فوتبال و تدوین نقشه راه هیات در شروع به کار ایشان در حوزه آموزش دانست و گفت: رئیس هیات فوتبال استان کرمان نگاهی ویژه به مباحث آموزشی دارند و برگزاری دوره‌های آموزشی را نوعی سرمایه‌گذاری می‌دانند و برای اعتلای حوزه آموزش تمام توان‌شان را به کار بسته‌اند.
وی ادامه داد: ریاست هیات فوتبال استان کرمان همچنین تاکید جدی بر حضور بانوان در دوره‌های آموزشی دارند و برای رفع موانع موجود از سر راه بانوان جهت شرکت در دوره‌های آموزشی اقداماتِ قابل‌توجهی انجام داده‌اند.
امیرخسروی کمیته آموزش هیات فوتبال استان کرمان را یکی از بهترین و قوی‌ترین کمیته‌‌های آموزش هیات‌های فوتبال سراسر کشور دانست و گفت: علیرضا دادگر که ریاست کمیته آموزش هیات فوتبال استان را برعهده دارند، تجربیات گرانبهایی در حوزه آموزش دارند که موجب توسعه این بخش می شود.
وی در پایان گفت: با توجه به دوره‌هایی که برگزار شده یا قرار است در آینده برگزار شود، اتفاقات خیلی بهتری در انتظار فوتبال استان کرمان خواهد بود.

مطالب مرتبط
ویروس کرونا را بشناسید
با کلیک روی لوگو پایین، ما را در اینستاگرام دنبال کنید
رفتن به ابتدای صفحه